Borys dla Gazety Prawnej: Janusz Lewandowski ma największe szanse na stanowisko komisarza

7 sty, 2014 r.

Borys dla Gazety Prawnej: Janusz Lewandowski ma największe szanse na stanowisko komisarza

Szef Komisji Europejskiej czy sekretarz generalny NATO – te dwa bardzo ważne stanowiska mogą być w tym roku w zasięgu Polaków. Dzisiejsze wydanie Gazety Prawnej cytuje wypowiedź posła Piotra Borysa na temat ważnych unijnych stanowisk, które mogą zostać zaproponowane Polsce.

W kolejnej kadencji unijnych władz dla Polski kluczowe będą sprawy energetyczne. Unijne regulacje dotyczące polityki klimatycznej czy wydobycia łupków mogą przesądzić o konkurencyjności naszej gospodarki. Dlatego PO mierzy w teki komisarzy, którzy mogą mieć wpływ na decyzje w tych sprawach – wynika z  rozmów przeprowadzonych przez Gazetę Prawną z politykami PO i członkami rządu. Z tego punktu widzenia najbardziej pożądana byłaby teka komisarza do spraw energii.

Jeśli chodzi o personalia, pewniakiem wydaje się w tej chwili Janusz Lewandowski. – Ma największe szanse na stanowisko komisarza, jest bardzo ceniony w Komisji i zgodnie uważany za jednego z lepszych komisarzy – ocenia Piotr Borys, eurodeputowany PO. Dodatkowo jak wskazują politycy PO, wystawienie takiego doświadczonego kandydata zwiększałoby szanse, by został także wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.

Więcej:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/768676,polacy-w-brukseli-tusk-szefem-ke-a-sikorski-sekretarzem-generalnym-nato.html

© Copyright by Piotr Borys - Biuro Poselskie / 2009-2017.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by: DWD Systems.