Europoseł Piotr Borys liderem opinii w Parlamencie Europejskim

3 sty, 2014 r.

Europoseł Piotr Borys liderem opinii w Parlamencie Europejskim

Dwaj amerykańscy ekonomiści Naci Mocan i Duha Altindag opublikowali wyniki swoich badań w periodyku „The Economic Journal”. Badania dotyczyły pracy posłów w Parlamencie Europejskim, a dokładnie mówiąc zbadali, jak podwyżka wynagrodzeń wpłynęła na aktywną pracę eurodeputowanych.

W artykule Rzeczpospolitej, która dokonuje dalszych analiz na podstawie badań amerykanów, można prześledzić statystyki aktywności wszystkich eurodeputowanych pod względem różnych kryteriów.

W kategorii opinii do raportów Parlamentu Europejskiego na czele rankingu znalazł się Piotr Borys, za nim są Danuta Huebner, Filip Kaczmarek i Jan Kozłowski.

W dalszej części artykułu na podstawie analiz VoteWatch Europe, organizacji analizującej głosowania w Parlamencie Europejskim, zobaczymy którzy europosłowie głosują na tak, a którzy na nie. VoteWatch sprawdziła, otóż najczęściej na tak głosują posłowie z Europy Południowej i Wschodniej: Bułgarzy, Włosi, Litwini i Rumuni.

Z kolei na nie są najczęściej eurodeputowani z Europy Północno – Zachodniej, czyli przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Holandii. To oni najczęściej zasilają szeregi ugrupowań eurosceptycznych.

Czytaj całość:

1

© Copyright by Piotr Borys - Biuro Poselskie / 2009-2017.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by: DWD Systems.